Report z Kladna 

Konečně je tu sobota 10. února, na kterou se těší většina fanoušků litoměřického hokeje. Dnes se totiž koná dlouho očekávaný výjezd na led kladenských rytířů, za které dnes poprvé na domácí půdě nastoupí legenda a ikona českého hokeje Jaromír Jágr. Hlavně díky němu se nám také podařilo naplnit dva autobusy. Vše začíná v naší poklidné hospůdce Sparta, kde také, jak již tradičně začíná naše hokejová výjezdní etapa. V hospůdce se scházíme kolem třinácté hodiny odpolední. Vedoucí výjezdu „KRTEK“ začíná vybírat peníze předem, ať je potom u autobusu klid a může proběhnout poklidná cesta. Atmosféra je velmi uvolněná. Všichni jsou natěšení. Na posilněnou si spousta fans dává zlatavě zabarvený mok. Odjezd je stanoven na čtrnáctou hodinu od horního vchodu zimního stadionu. Bubny, vlajky i hlasivky jsou připraveny a fans začínají zlehka opouštět svá místa a míří směrem k autobusu. První autobus je již přistaven a můžeme do něj zatím naskládat bubny a vlajky. Okolo čtrnácté hodiny se začínají slézat i ostatní fanoušci a do toho přijíždí druhý autobus. Jak je již tradičně známo, vždy se čeká na nějaké opozdilce, a proto to ani dnes není výjimkou. Konečně se všichni dostavili a kolem čtvrt na 3 odjíždí oba autobusy od zimního stadionu směr Kladno. Kotel Stadionu jede jako tradičně naším starým autobusem s řidičem „miláčkem“. Cestou kolují různé lihoviny. Cesta rychle utíká a Kladno se blíží. Nedaleko Kladna stavíme na benzínce na „čurindes“. Všichni jsou vyprázdnění a cesta pokračuje dál. Příjezd k zimnímu stadionu je velmi obtížný díky spoustě „fans“ Kladna, kteří se přišli podívat pouze na Jaromíra Jágra a jinak o ně na hokeji ani nezavadíte, proto není divu, že je právě dnes vyprodáno. Po zastavení autobusu u zadních vchodů jde ředitel autobusu a výjezdu Krtek na vrátnici pro lístky. Ostatní si povídají nebo s úsměvem na tváři pozorují „kvalitního řidiče“, který se snaží i přes napomenutí security zaparkovat na místě, kam chce vjet jiný řidič. Lístky už se k nám blíží, a tak každý netrpělivě čeká, až dostane právě ten svůj. Na všechny vystačilo. Míříme tedy do dějiště dnešního zápasu. Tedy na ČEZ stadion. Po prvotní prohlídce batohu a bubnu, která je v pořádku pokračujeme do vyhrazeného sektoru pro hosty, kde už jsou přichystaní další fans z Litoměřic, kteří dorazili po vlastní ose. Nakonec nás překvapilo, kolik se nás na Kladně vlastně sešlo. Začínáme přidělávat bubny, rozdávat a věšet vlajky našeho milovaného klubu. Je něco málo po šestnácté hodině, začíná úvodní ceremoniál, který patří Jaromíru Jágrovi a jeho bohaté hokejové kariéře. Na kostce nad ledem s nadšením sledujeme zhruba pětiminutové video, které bylo sestříháno. Po skončení, kdy už stadion praská ve švech přichází za obrovského aplausu Jaromír Jágr. Celý stadion skanduje jeho jméno. Všechna místa na zimního stadionu jsou do jednoho zaplněna. Utkání právě začíná.

Začátek zápasu je na obou stranách velmi nervózní. Snažíme se naše hráče povzbuzovat. Podle hry je na tom náš tým herně o něco lépe. První třetina rychle utíká a blíží se její závěr. V tom přichází sedmnáctá minuta a nenápadné nahození od modré čáry v podání Ondry Smetany, které končí v brance domácích. Celý stadion najednou ztichl, jen náš sektor skandoval jak o život. Propukla velká euforie. Hráči se sjíždí do středového kruhu na vhazování. Hra pokračuje dále. Pro domácí ale přichází další rána. V devatenácté minutě se prosadil Jan Václavek. V našem sektoru probíhá ještě větší euforie, než zde nastala po první vstřelené brance. Končí první třetina za stavu 0:2 pro domácí, kteří takový průběh nečekali. První přestávka byla věnována soutěži na ledě. Fans doplňovali potřebné tekutiny a druhá třetina se kvapem blížila. Všichni jsme věděli, že na nás domácí vlétnou. Pevně jsme věřili, že to naši hráči zvládnou a ustojí. Začíná druhá třetina a tlak Kladna roste. Rytíři jsou velmi aktivní, my ale máme v brance Kubu Škarka, který dnes chytá skvělý zápas. Jeho zákroky jsou často až za hranicí brankářského umění. Snaha a píle našeho týmu není zbytečná, když se v devětadvacáté minutě dostáváme díky Lukáši Chalupovi do tříbrankového vedení. Zimní stadion v tu chvíli opět zcela ztichl a domácí příznivci nevěřili svým očím. Jejich milovaný tým, který nás dnes měl v čele s Jaromírem Jágrem přejet právě prohrává 0:3. Na naší straně zatím probíhá velký aplaus. Všichni se radují, tleskají, řvou a skákají na sebe. Přichází ale pětatřicátá minuta a snížení kladenských rytířů na 1:3 což pozvedne jak domácí publikum, tak také i hráče. Do konce druhé třetiny zbývá 5 minut, které naštěstí přežíváme. V devětatřicáté minutě nás naštěstí uklidňuje brankou na 1:4 Denis Kusý. Kladno mělo obrovský tlak do naší branky. Kuba Škarek je dnes ale skvělý, a tak nás dostává do relativní pohody. Třetí třetina ale bude velmi psychicky a fyzicky náročná a všichni pevně věříme, že to hráči ustojí. O přestávku opět doplňujeme tekutiny a někteří míří ven na cigaretu. Začíná třetí třetina zápasu. Místní hlasatel hlásí do mikrofonu, že domácí střídají brankáře. Celá třetí třetina je plná skvělých zákroku Kuby Škarka a velkého tlaku Kladna. Pomalu se blíží konec zápasu a všichni pevně věříme, že se nám zápas podaří vyhrát. Tlak na domácí rytíře se zvyšuje. Probíhá poslední minuta zápasu. Začínáme skandovat „Ani Jarda, ani Jarda, neporazí stadion, hej hej.“ Všichni fans se toho chytají. Zápas končí a náš tým získává velmi cenný skalp. Hráči se radují a objímají. Podávají se ruce se soupeřem a poté přijíždějí k našemu rohu a děkují za podporu. Oslavujeme s hráči vítězství a poté ještě vyzíváme Kubu Škarka, aby nám předvedl svou rybičku. Hráči odjíždějí do kabin. Celý kotel ale začíná skandovat „Pojďte mezi nás, pojďte mezi nás, kališníci pojďte mezi nás“. Netrvá to dlouho a hráči se vracejí na ledovou plochu ještě jednou. Po závěrečně děkovačce opouštíme zimní stadion a míříme k autobusům.

Cesta zpátky je velmi divoká. Všichni oslavují vítězství. Tony skáče jeho pověstnou rybičku. Cestou zpět stavíme na stejné benzine doplnit alkohol a na toalety. Cesta rychle utíká. Při příjezdu do Litoměřic okolo devatenácté hodiny si ještě dáváme čtyři vítězná kolečka na našem tradičním kruhovém objezdu a po zastavení u horního vchodu se naše cesty rozcházejí zpět do našich domovů.